שלום

הכרותי עם אוסטרליה מתחילה בשנת אלפיים בהגיעי לבריסביין כסטודנט לתואר שני באוניברסיטת קווינזלנד. בסיום לימודי וקבלת התואר בפסיכולוגיה ארגונית אני מגיש בקשת הגירה במסלול "הגירה מבוססת כישורים", עבורי ועבור אישתי הטריה, סטודנטית מוייטנאם שהכרתי במהלך לימודיי. הבקשה מאושרת ואנחנו מקבלים אשרת תושבות קבועה באוסטרליה. השנה היא שנת אלפיים וארבע ואנחנו עוברים לגור בסידני, כעבור שנתיים נקבל אזרחות אוסטרלית ודרכון אוסטרלי ובכך יושלם תהליך ההגירה.

לאחר כשלוש שנים בסידני אנחנו מחליטים לעבור להתגורר בוייטנאם בקרבה למשפחת אשתי, במהלך ארבע עשרה השנים הבאות אני אעבוד כמרצה מן המניין בחוג למנהל עסקים באוניברסיטה האוסטרלית הבינלאומית בסייגון (שמה המקורי של העיר הו צי מין סיטי). תחת ידיי יעברו בשנים הללו אלפי תלמידים ממיטב משפחות מעמד הביניים הגבוה של וייטנאם.

בשנת אלפיים ותשע עשרה, אנחנו מתחילים להערך לחזרה לאוסטרליה. התכנון הינו לעשות כך במהלך אלפיים ועשרים והיעד היא בריסביין במדינת קווינזלנד אך אז מגיעה הקורונה וטורפת את הקלפים כך שאנחנו זוכים לעבור תקופה זו בוייטנאם. בסיומו של הסגר הגדול בסייגון הגבולות הבינלאומיים מתחילים להפתח קמעה ועכשיו ניתן לאזרחי אוסטרליה לחזור למדינות מסויימות ביבשת: מדינת ניו סאות' ויילס נפתחת ראשונה כאשר שאר אוסטרליה סגור, אנחנו מחליפים דיסקט ועולים על המטוס הראשון לסידני.

רצה הגורל ולאחר שסיימנו את השלב הראשון בארגון חיינו החדשים פה: קניית אוטו, שכירת דירה, ריהוט הדירה, חידוש רישיון נהיגה, התרגלות לנסיעה בשמאל וכל שאר המטלות הכרוכות בחידוש חיי היום יום במקום ממנו נעדרנו חמש עשרה שנה, אנחנו מתבשרים שמדינת קווינזלנד הסירה את מגבלות הכניסה אליה. סידני יפה אך יקרה וגם קרה למדי בחורף, אנחנו אורזים ועוברים לבריסביין.

אכן סידני נהדרת, זו עיר מאורגנת לעילא ועדיין בריסביין יותר מוצלחת. יש בבריסביין כל מה שיש בסידני כאשר בנוסף: הבנייה פה חדישה יותר, העיר נקייה בצורה יוצאת דופן, מזג האוויר מצויין, אנשי קווינזלנד חביבים ביותר ועלות המחייה נמוכה משמעותית. בקיצור כלל היתרונות של עיר גדולה ששימרה את האווירה הנינוחה והידידותית שקיימת בעריה הקטנות יותר של אוסטרליה.

בבריסביין אפגוש את גרייס, אשת מקצוע מיוחדת במינה, המייסדת והבעלים של סוכנות הנדל"ן סקוור. גרייס תציג בפניי את שוק הנדל"ן המקומי ואני מצטרף לצוות הסוכנות כאשר תפקידי להביא משקיעים מישראל.

לפרטים נוספים בביוגרפיה המקצועית שלי ראה בלינקדין

צח רונן

יועץ נדל"ן

בריסביין, אוסטרליה.